Hazard w filmach i książkach

Gra hazardowa jest, jak wiadomo jednym z najprostszych sposobów na zdobycie dużej ilości pieniędzy; to jeden z głównych powodów dlaczego cieszy się tak dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że do gry w ruletkę, blackjacka, bingo czy remika nie potrzebujemy umiejętności i talentu. Wprawdzie gry kasynowe to przede wszystkim nieprzewidywalne gry losowe, jednak o naszej przegranej lub wygranej nie zawsze decyduje ślepy los.

Jeżeli dopiero rozpocząłeś przygodę z kasynem, powinieneś zapoznać się z podstawami: terminologią, zasadami gry itd. – tego typu informacje nietrudno znaleźć w internecie, chociażby na blogach i forach dyskusyjnych. Jeżeli natomiast jesteś trochę bardziej doświadczonym graczem i poszukujesz nowych, skutecznych taktyk gry, radzimy sięgnąć po dostępne na rynku wydawniczym książki. Polecamy szczególnie „Poker Wisdom of a Champion” D. Brunsona, „The Poker Office” T. Nalsa & J. Williamsa i „The Mathematics Of Gambling” Edwarda O. Thorpa.

Hazard bywa również często tematem filmów, zwłaszcza amerykańskich, na przykład „Lock, Stock and Two Smoking Barrels”, „Lucky Town”, „The Color of Money” czy „Ocean’s Eleven”. Z polskich filmów natomiast można wymienić chociażby słynnego „Wielkiego Szu” Chęcińskiego. Hazard to wciąż ulubiona rozrywka większości mieszkańców naszego kraju, nic więc dziwnego, że powstało tak dużo filmów i książek poświęconych tej tematyce. A jakie Wy polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *